Владо Илиев и Краси Анев триумфираха на държавното по летен биатлон

През изминалия уикенд в Банско се проведе тазгодишното държавното първенство по летен биатлон. В двата състезателни дни станахме свидетели на общо 12 състезания в три възрастови групи (мъже/жени, младежи/девойки, юноши/девойки ст.)

Владимир Илиев се наложи над конкуренцията в спринтовата дисциплина на 10км. при мъжете. Биатлонистът от Аякс сбърка два пъти на стрелбището и грабна златното отличие.

Красимир Анев от Боровец 2016 беше безпогрешен при двете си посещения на рубежа и финишира на втора позиция. Бронзовият медал е за Антон Синапов от Рожен-Чепеларе с две наказателни обиколки.

Даниела Кадева от Банско спечели спринта при дамите след като повали всички 10 мишени на стрелбището. Среброто и бронза са за момичетата на Амбарица - Десислава Стоянова и Емилия Йорданова, които завъртяха съответно по две и четири обиколки в хода на надпреварата.

Красимир Анев спечели преследването на 12.5км. през втория състезателен ден. Българинът от Самоков сбърка четири пъти и това беше достатъчно да се изкачи на най-високото стъпало на подиума.

Втори остана Антон Синапов с шест пропуска, а бронзът отиде при Димитър Герджиков със същия брой наказателни обиколки. Владимир Илиев пропусна състезанието в неделя.

Класирането при дамите остана непроменено. Даниела Кадева триумфира с четири грешки, а призовата тройка допълниха Десислава Стоянова (6) и Емилия Йорданова (3).