Осмо място за Деси Стоянова в спринта в Шушоен

Днес в Шушоен стартира открития шампионат на Норвегия. В първия състезателен ден се проведоха спринтове на 7.5км,. при жените и на 10км. при мъжете.

Десислава Стоянова записа много добър резултат в динамичната надпревара. Българката от Берковица сбърка само веднъж при второто си посещение на стрелбището и финишира на осмо място в крайното класиране.

Емилия Йорданова също завъртя една наказателна обиколка и зае 20-та позиция. Малко след нея на 24-то място е Даниела Кадева с три сбъркани мишени.

Милена Тодорова се представи най-добре от младите попълнения в отбора. Българката от Троян сгреши два пъти и финишира 34-та. Любомира Пехливанска е 51-ва с три наказателни обиколки, а Мария Здравкова зае 60-та позиция със същия брой грешки на стрелбището.

Категорична победа за Тирил Екхоф, която сбърка само веднъж при двете си посещения на рубежа. Втора остана Франциска Хилдебранд, също с една грешка, а тройката допълни Каролин Хорхлер с десет повалени мишени.

Йоханес Бьо беше безпогрешен в състезанието при мъжете и не даде никакъв шанс на конкуренцията. На почетната стълбичка намериха място и други двама представители на домакините  - Ларс Хелге Биркеланд (0) и Ветле Кристиансен (1).