Победа за Йоханес Бьо в преследването след финален спринт

Първият кръг от Световната купа по биатлон за сезон 2018/2019 върви към своя край. Днес е последният състезателен ден в Поклюка (Словения), а мъжете вече разпределиха призовите места в преследването.

Победителят днес бе определен след вълнуващ финален финален спринт. Йоханес Бьо водеше в голяма част от надпреварата, но допусна две грешки при последното си посещение на рубежа, което даде шанс на Алексанър Логинов и Кентан Фийон Майе да се доближат до него.

Норвежецът и руснакът се движеха рамо до рамо по финалната обиколка, но падане лиши Логинов от борбата за победата. Фийон Майе изравни Бьо в последните метри на пистата, но фотофинишът отсъди в полза на талантливия представител на "викингите".

Йоханес Бьо сбърка общо три пъти в хода на преследването и записа 24-та победа за Световната купа. Фийон Майе остана втори с чиста стрелба, а Логинов допълни почетната стълбичка с една наказателна обиколка.

Лоша стрелба лиши българските момчета от попадане в точките. Владимир Илиев сбърка четири пъти и е 42-ри, Красимир Анев е 44-ти с пет пропуска, а Антон Синапов остана 53-ти със същия брой наказателни обиколки.

По-късно през деня ще се проведе и дамското преследване, където ще участват Емилия Йорданова и Десислава Стоянова.