Безпогрешна Кайса Макарайнен с победа в преследването в Поклюка

Преследването на 10км. при дамите сложи край на първия кръг от Световната купа по биатлон, който се провежда в Поклюка (Словения).

Кайса Макарайнен беше лидер от началото до самия край на надпреварата. Биатлонистката от Финландия повали всички 20 мишени на стрелбището и записа 24-та победа в своята кариера.

Доротея Вирер също се запази от наказателната обиколка и стопяваше аванса на Макарайнен на стрелбището, но беше по-бавна по трасето и финишира на втора позиция.

Единствената интрига в състезанието бе за третото място. Паулина Фиалкова се наложи над Лиза Витоци и зае най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Две българки имаха право да участват в дамското преследване. Емилия Йорданова завъртя четири наказателни обиколки и зае 54-та позиция, а Десислава Стоянова остана на 56-то място с 5 сгрешени мишени.