Победа за Доро Вирер в спринтовата дисциплина в Хохфилцен

Хохфилцен (Австрия) приема втория кръг от Световната купа по биатлон за сезон 2018/2019. В първия състезателен ден станахме свидетели на спринт на 7.5км. при дамите.

Бърза стрелба и отлично ски бягане донесоха победата на Доро Вирер в днешната надпревара. Красивата италианка сбърка последният 10-ти патрон и записа пети триумф в своята кариера.

Кайса Макарайнен също завъртя една наказателна обиколка и по всичко изглеждаше, че ще запише трета поредна победа за сезона. Финландката даде всичко от себе си, но остана на втора позиция с изоставане от 0.6 сек. от Вирер.

Екатерина Юрлова-Перхт донесе първи подиум за Русия от началото на тази състезателна година. Представителката на "сборная" беше безпогрешна на стрелбището и зае най-ниското стъпало на подиума.

Три българки участваха в днешната надпревара. Десислава Стоянова завъртя две наказателна обиколки и финишира на 56-та позиция. Биатлонистката от Берковица ще е и единствената наша представителка в неделното преследване.

Емилия Йорданова и Милена Тодорова също сбъркаха по два пъти в стрелбата и се наредиха съответно на 80-та и 89-та позиция.