Йоханес Бьо с трета поредна победа през настоящия сезон

Вторият кръг от Световната купа по биатлон, който се провежда в Хохфилцен (Австрия), продължава и през днешния ден със спринт на 10км. при мъжете.

Йоханес Бьо записа трета поредна победа за този сезон. Талантливият норвежец завъртя една наказателна обиколка в хода на състезанието, но демонстрира отлично придвижване по трасето и не даде никакъв шанс на конкурентите си.

Мартен Фуркад не приличаше на себе си в последните две състезания, но днес напомни, че все още не трябва да бъде отписван. Френският биатлонист беше безпогрешен на рубежа, но нямаше аргументи в ски бягането и остана на втора позиция.

Бенедикт Дол също се запази от рунда и зае най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Красимир Анев постигна най-добрия български резултат през днешния ден. Биатлонистът от Самоков повали всички 10 мишени на стрелбището и финишира на 22-ра позиция.

Димитър Герджиков пропусна спринта и преследване в Поклюка, но днес направи отлично състезание. Българинът от Чепеларе завъртя една наказателна обиколка и завърши 37-ми. Владимир Илиев сбърка три пъти  и е 47-ми.

Извън съботното преследване остана Антон Синапов, който повали 7 от 10 мишени и зае 81-ва позиция в спринтовата дисциплина.