Победа за Мартен Фуркад в преследването в Хохфилцен

Преследването на 12.5км. при мъжете затвори втория състезателен ден от настоящия кръг по биатлон, който се провежда в Хохфилцен (Австрия).

Мартен Фуркад беше безпогрешен на стрелбището и това беше повече от достатъчно да триумфира в надпреварата. Това е 76-та победа в кариерата на френския състезател.

Арнд Пайфер потегли от 5-та позиция, но сбърка само веднъж в хода на състезанието и финишира на второ място.

Много добро състезание направи и Ветле Кристиансен. Норвежкият биатлонист се запази от наказателната обиколка и се пребори на най-ниското стъпало на подиума.

Трима българи имаха право да участват в мъжкото преследване, но Димитър Герджиков пропусна надпреварата.

Красимир Анев сбърка само веднъж при трите си посещения на рубежа и зае 22-ро място. Владимир Илиев остана 38-ми с четири наказателни обиколки.