10-та позиция за Милена Тодорова в индивидуалното в Обертилиах

Обертилиах (Австрия) приема третия кръг от IBU купата за настоящия сезон. В първия състезателен ден станахме свидетели на индивидуалните надпревари при мъжете и дамите.

Милена Тодорова записа най-добрия български резултат през деня. Младата биатлонистка от Троян сбърка само веднъж при второто си посещение на рубежа и завърши на 10-то място в крайното класиране. Това е и най-доброто класиране на Тодорова в IBU купата.

Още две момичета участваха в състезанието на 15км. Мария Здравкова добави четири наказателни обиколки към времето си и финишира 45-та, а Любомира Пехливанска е 94-та с 11 пропуска.

Победата в състезанието е за Каролин Коломбо от Франция, а почетната стълбичка допълниха Надин Хорхлер (Германия) и Елизабет Хьогберг (Швеция).

Симон Фуркад от Франция спечели надпреварата на 20км. при мъжете. Втори остана Сиверт Бакен от Норвегия, а последното място на подиума зае Сергей Бочарников от Беларус.

Кристиян Стоянов добави три наказателни минути към времето си и е 54-ти. Димитър Парталов финишира 56-ти със същия брой наказания, а Петър Велчев остана 91-ви с пет грешки в стрелбата.