Безкомпромисен Йоханес Бьо с победа в спринта в Нове Место на Мораве

Нове Место на Мораве (Чехия) е домакин на третия кръг от Световната купа по биатлон за сезон 2018/2019. В първия състезателен ден се проведе спринтът на 10км. при мъжете.

Йоханес Бьо продължава победата си серия в динамичната дисциплина. Талантливият състезател от Норвегия спечели първите два спринта в Поклюка и Хохфилцен, и днес отново е на върха. Бьо повали всички мишени на рубежа и записа 26-та победа в кариерата си.

Александър Логинов беше единственият биатлонист, който се доближи до представителя на "викингите" . Руснакът също се запази от наказателна обиколка и финишира на второ място с изоставане от +21.0 секунди.

Изненадата в днешната надпревара е Мартин Понсилуома. Шведът повали мишените на стрелбището и зае последното вакантно място на подиума. Това е и най-добрият резултат в кариерата на Понсилуома за Световната купа.

Четирима българи взеха участие в надпреварата на 10км. Владо Илиев сбърка веднъж и завърши 27-ми, а Краси Анев е 37-ми със същия брой наказания.

Митко Герджиков също намери място в съботното преследване. Биатлонистът от Чепеларе завъртя една наказателна обиколка и е 59-ти. Шест грешки в стрелбата изпратиха Тони Синапов на 96-то място в крайното класиране.