Победа номер 27 в кариерата на Йоханес Бьо

Преследването на 12.5км. при мъжете беше първото състезания за съботния ден, част от третия кръг за Световната купа по биатлон.

Йоханес Бьо отново е над всички и в днешната надпревара. Талантливият норвежец сбърка цели четири пъти на стрелбището, но голямата разлика от спринта и отличното му ски бягане го доведоха до 27-ма победа в кариерата му за Световната купа.

Александър Логинов направи същия брой грешки на стрелбището, но нямаше аргументи по последната обиколка и завърши на втора позиция в крайното класиране.

Страхотно състезание на по-големия от братята Бьо. Тарей потегли от осма позиция и завъртя една наказателна обиколка в хода на надпреварата, което му отреди най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Трима българи взеха участие в надпреварата на 12.5км. Красимир Анев сбърка четири пъти и е 26-ти. Владимир Илиев завъртя цели девет наказателни обиколки и финишира 36-ти., а Димитър Герджиков остана 45-ти с пет сбъркани мишени.

Най-големият скок в надпреварата е за Сабастиан Самуелсон. Шведът сбърка два пъти и се придвижи от незавидната 52-ра позиция до 10-то място.

Супер състезание и за Мартен Фуркад, който записа единствената чиста стрелба в надпреварата и финишира на 5-то място.