Лиза Витоци с първа победа в кариерата си за Световната купа

Оберхоф (Германия) приема четвъртия кръг от Световната купа по биатлон за сезон 2018/2019. Първото състезание за тази календарна година беше спринт на 7.5.км при дамите.

Лиза Витоци се представяше отлично от началото на сезона и днес затвърди добрата си форма. Симпатичната италианка повали всички мишена на стрелбището и триумфира в динамичната надпревара. Това е и първа победа в кариерата на Витоци за Световната купа.

Анаис Шевалие от Франция също се запази от наказателната обиколка, но беше малко по-бавна по трасето и остана на втора позиция в крайното класиране.

Олимпийската шампионка Хана Оберг стартира с късен номер и запази интригата в надпреварата до самия край. Младата шведка беше безпогрешна с пушката и зае най-ниското стъпало на подиума.

Три българки стартираха през днешния ден, но нито една от тях не намери място в съботното преследване.

Емилия Йорданова сбърка два пъти и е 82-ра. Даниела Кадева завъртя шест наказателни обиколки и зае 95-та позиция, а Десислава Стоянова остана 98-ма с цели седем сбъркани мишени.