Първа победа за Александър Логинов след триумф в спринта в Оберхоф

Оберхоф (Германия) е домакин на четвъртия кръг от Световната купа по биатлон. Второто състезание от програмата е спринт на 10км. за мъже.

Този зимен център е много успешен за руските състезатели и днес това се потвърди. Александър Логинов повали всички мишени на стрелбището и се наложи над конкуренцията в динамичната дисциплина. Това е първа победа за представителя на "сборная" за Световната купа.

Йоханес Бьо спечели цели шест състезания от началото на състезателната година, но днес не успя да покори поредния връх. Талантливият норвежец сбърка веднъж от "прав" и завърши на втора позиция в крайното класиране.

Единствената сериозна битка в надпреварата беше за третото място. Там се наложи Себастиан Самуелсон от Швеция, който беше безпогрешен на огневия рубеж.

Четирима българи имаха право да участват в спринта на 10км. Красимир Анев сбърка два пъти и завърши 41-ви. Димитър Герджиков и Антон Синапов също намериха място в съботното преследване.

Младоците от Чепеларе завъртяха по три наказателни обиколки и финишираха съответно на 44-то и 58-мо място. Владимир Илиев повали 50% от мишените и остана 77-ми.