Красавицата Доротея Вирер с втора победа в индивидуалната дисциплина

Вторият състезателен ден от петия кръг за Световната купа беше посветен на дамите. Индивидуалното на 15км. започна много динамично и лидерките сме сменяха доста често, но една биатлонистка беше непобедимата през днешния ден.

Това е красавицата Доротея Вирер, която записа втора победа в своята кариера. Италианката направи една от малкото чисти стрелби и заслужено се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Припомняме ви, че Вирер спечели и първата дълга дисциплина в Йостерсунд (Швеция).

Вчера в медиите се появи информация, че Кайса Макарайнен е болна и може да пропусне 15-те километра. Финалндката не само, че беше на линия, но и попадна в призовата тройка. Макарайнен сбърка веднъж и завърши на втора позиция.

Габриела Соукалова с поредно силно класиране. Лидерката за Световната купа също добави една минута към своето време и зае най-ниското стъпало на подиума.

Три българки взеха участие в дългата дисциплина. Най-напред от нашите е Десислава Стоянова с четири пропуска и 65-та позиция. Емилия Йорданова е 75-та със същия брой грешки, а Стефани Попова остана 77-ма с две наказателни минути.