33-а победа в кариерата на Емил Хегле Свендсен Кралят отново остана втори

Третото мъжко преследване за сезона се проведе днес в зимния център Оберхоф (Германия). Състезанието беше доста интересно до самия край, тъй като на четвърта стрелба се реши победителя в преследването на 12.5км.

Емил Хегле Свендсен спечели вчерашния спринт на 10км., а днес норвежкият биатлонист отново е на върха. Емил допусна само една грешка при първото си посещение на рубежа и това беше повече от достатъчно да завоюва 33-а победа в изумителната си кариера.

Оле Ейнар Бьорндален стартира на равно със Свендсен и до четвъртата стрелба водеше с убедителна преднина. За жалост на феновете на краля, той завъртя две наказателни обиколки при второто си посещение на стрелбището и това го класира на втора позиция.

Без промяна е и трето място в днешното преследване. Водачът в генералното класиране Мартен Фуркад също попадна два пъти в наказателната обиколка и запази класирането си от спринта през вчерашния ден. Френският биатлонист остава на чело в класирането за Големия кристален глобус с голяма преднина.

Героят на днешното състезание безапелационно е Андрей Расторгуевс. Латвиецът показа небивал прогрес през този сезон и с всеки изминал старт се представя все по-добре. Днес Расторгуевс регистрира една от малкото чисти стрелби и се изкачи от 28-а до престижната 4-а позиция в крайното класиране. Това е и най-голямото изкачване в днешното преследване.

Другите нули в днешното състезание са дело на Михал Шлезингер, Дани Бьом и Сергей Новиков, който се класираха съответно на 5-а, 20-а и 43-а позиция. Най-много грешки в състезанието допусна Томаш Крупчик от Чехия, който зае последното 60-о място в крайното класиране.

Най-голямото изпадане в днешното състезание дело на вчерашният отличник Каури Койв. Естонският биатлонист се класира на 6-а позиция в спринта, но днес завъртя цели шест наказателни обиколки и изпадна до 44-а позиция.

Мъжкото преследване премина без българско участие. По-късно през деня ще станем свидетели и на дамският старт, където участие ще вземат и две българки - Деси Стоянова и Емилия Йорданова.