Дария Домрачова над всички в дамското преследване. Деси Стоянова пропусна състезанието

Дамско преследване на 10км. се проведе днес на немска земя в зимния център Оберхоф. Състезанието беше доста интересно въпреки, че първите две места въобще не са изненадващи.

Дария Домрачова дублира успеха си от спринта и спечели преследването при дамите. Представителката на Беларус потегли по трасето с преднина от над 30 секунди и след резонна стрелба успя да грабне победата. Домрачова сгреши три пъти на стрелбището и спечели 14-а победа в кариерата си за Световната купа.

Второто място също не е изненадващо. Кайса Макарайнен се класира на второ място във вчерашното състезание и днес запази тази позиция. Най-добрата финландска състезателка завъртя три наказателни обиколки и заслужено се изкачи на второто стъпало на почетната стълбичка. Това е трети подиум за сезона за Кайса Макарайнен.

Изключително трето място регистрира Синьове Солемдал. Норвежката биатлонистка стартира чак от 21-а позиция, но допусна само два пропуска при посещенията си на огневия рубеж и зае почетното трето място. Интересно е, че Тора Бергер стартира от 4-а позиция и също има два пропуска, но не успя да изпревари Солемдал.

Две българки имаха право да стартират в днешното състезание. Деси Стоянова завърши на 35-а позиция в спринта, но не стартира в днешното преследване. Емилия Йорданова тръгна по трасето от 58-а позиция и след шест пропуска в стрелбата се класира на 53-а позиция в крайното класиране.

В положителната класация ще отбележим най-голямото изкачване и най-добрата стрелба. Моника Хойниш тръгна от 42-о място и финишира на 18-а позиция, което е най-големия скок в състезанието. Река Ферец от Румъния регистрира единствената чиста стрелба в цялото състезание и се нареди 44-а в крайното класиране.

Най-голямото изпадане в днешното състезание е дело на опитната Магдалена Гвиздон, която тръгна от 16-а позиция, но допусна цели 8 пропуска и завърши 41-а. Състезателката с най-много грешки е Аня Ерзен от Словения, която завъртя цели 11 наказателни обиколка и както се досещате завърши на последната 56-а позиция.

След днешното състезание Габи Соукалова ще трябва да предаде жълтия стартов номер на Валя Семеренко. Разликата между двете беше само три точки, а след днешното преследване те се оказаха с еднакъв брой точки. Тъй като Валя има повече подиуми ще има право да носи жълтия номер в утрешния масов старт.