Тора Бергер спечели първа победа за сезона в масовия старт в Оберхоф

Последното състезание от четвъртия кръг на Световната купа в Оберхоф(Германия) е вече в историята. Дисциплината беше масов старт на 12.5км за жени, а една стара наша познаничка се завърна на върха.

Тора Бергер най-накрая успя да намери себе си и спечели първа победа през настоящия сезон. До този момент норвежката имаше само една трета позиция спринта в Йостезунд. Днес Тора допусна само един пропуск при първото си посещение на стрелбището и спечели 28-а победа в своята кариера.

Синьове Солемдал също може да бъде доволна от четвъртия кръг на СК в Оберхоф. Вчера норвежката зае трета позиция в преследването, а днес се класира на престижното второ място. Солемдал регистрира една от малкото чисти стрелби и заслужено попадна в призовата тройка.

Дария Домрачова водеше почти през цялото състезание, но допусна грешка в последната стрелба и излезе на 4-а позиция. Състезателката на Беларус изпревари по последна обиколка Андреа Хенкел и до последните метри се бореше за второто място. В крайна сметка Даша финишира на трета позиция с две наказателни обиколки.

Общо три нули бяха регистрирани в днешното състезание. Освен споменатата Синьове Солемдал, безпогрешни на огневия рубеж бяха Олга Вилюхина от Русия и Наталия Бурдига от Украйна, който се класираха съответно на 9-а и 13-а позиция. Най-лошата стрелба е дело на Анаист Бескон от Франция, който допусна 8 грешки и завърши на последното 30-о място.

Новината след днешното състезание е, че Валя Семеренко ще сдаде жълтия стартов номер. Днес Габриела Соукалова се класира пред украинката и ще оглави генералното класиране, което означава, че в Руполдинг чехкинята ще бъде в жълто.