Габи Соукалова спечели и второто индивидуално състезание за сезона в Руполдинг

Най-старата дисциплина в биатлона все още намира място в този прекрасен спорт. Именно индивидуално на 15км. за жени се проведе днес в зимния център Руполдинг (Германия). Състезанието беше повече от интересно, а победителката далеч не е случайна.

Габриела Соукалова триумфира във второто индивидуално състезание за сезона. Спомнете си, че чехкията спечели и първото такова в Йостерзунд (Швеция). Днес Соукалова сбърка само веднъж на стрелбището и заслужено записа6-а победа в своята кариера. Това класиране на чехкинята ще я остави на върха в генералното класиране за СК.

Дария Домрачова продължава да демонстрира върхова форма и днес отново се оказа на почетната стълбичка. Представителката на Беларус водеше с чиста стрелба до последното си посещение на рубежа, но добави две наказателни минути при последната си визита там и това я класира на втора позиция.

Безспорно чехкините заслужават голямо поздравление за днешната надпревара. Вероника Витокова регистрира една от малкото чисти стрелби в състезанието и заслужено се изкачи на най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Общо три българки стартираха в днешното състезание. Най-висока позиция зае Емилия Йорданова, която сбърка два пъти на стрелбището и финишира на 55-а позиция. Това класиране на българката ще й позволи да участва в неделното преследване.

Останалите две българки не намериха място в последното състезание от петия кръг на СК. Стефани Попова сбърка четири пъти и зае 87-а позиция. Райна Коюва добави цели 7 наказателни минути към своето време и финишира на 95-а позиция в крайното класиране.

Безспорната приятна изненада за днешния ден е отличното представяне на Лор Сули. Представителката на Андора сбърка само един път при четирите си посещения на рубежа и се класира на 9-о място. В неделното преследване Сули ще потегли на около 40 секунди от Габриела Соукалова.

Интересен факт за състезанията в Руполдинг е, че ще имаме преследване след индивидуално. За разлика от спринта, утре състезателките ще стартира на половината от изоставането, което за регистрирали през днешния ден.