Емил Хегле Свендсен спечели индивидуалното и надмина по брой победи големия Свен Фишер

Индивидуално на 20км. за мъже се проведе днес в зимния център Руполдинг (Германия). Това е предпоследния ден от петия кръг на Световната купа, като утре ни предстоят две състезания - преследвания за мъже и жени.

Емил Хегле Свендсен направи страхотно състезание през днешния ден и заслужено спечели индивидуалното на 20км. Представителя на Норвегия добави само една наказателна минута към своето време и регистрира 34-а победа в своята кариера. След днешния успех Емил надминава по брой победи великия Свен Фишер и се нарежда на трето място след Оле Ейнар Бьорндален и Рафаел Поаре.

Два отлични руски резултата бяха регистрирани в днешното състезание. Алексей Волков регистрира една от малкото чисти нули и заслужено зае втората позиция в днешното индивидуално. Припомняме ви, че руснакът завърши на второ място в масовия старт в Оберхоф преди няколко дни.

Евгени Устюгов и името на втория представител на "сборная", който се изкачи на почетната стълбика през днешния ден. Олимпийския шампион от Ванкувър сгреши само веднъж на стрелбището и финишира на трета позиция в крайното класиране.

Общо четирима българи стартира в индивидуалното в Руполдинг.  Най-напред от нашите е Красимир Анев, който добави само две наказателни обиколки към своето време. Българинът завърши на 45-а позиция в крайното класиране, което му позволява да участва в утрешното преследване.Той ще е и единствения наш представител в последното състезание в Германия.

Вторият най-добър български резултат е дело на Мирослав Кенанов, който подобно на Анев сбърка само два пъти на стрелбището и се нареди на 71-то място. Най-опитния българин Михаил Клечоров добави четири наказателни минути и зае 77-а позиция. Отлично ски бягане и катастрофална стрелба записа Владо Илиев през днешния ден. Българинът сбърка цели 7 изстрела и финишира на 87-о място в крайното класиране.

Двама от най-добрите биатлонисти през този сезон не стартираха днес в Руполдинг. Водачът в генералното класиране Мартен Фуркад пропуска абсолютно всички състезания от петия кръг. Припомняме Ви, че френският биатлонист спечели 5 от последните 6 индивидуални състезания на 20км. при мъжете. Другия отсъстващ е великия Оле Ейнар Бьорндален.