Перфектна Габи Соукалова спечели преследването в Руполдинг

Преди броени минути приключи последното състезание при дамите от петия кръг на Световната купа. Надпреварата беше преследване на 10км., а мястото Руполдинг (Германия). Общо 60 биатлонистки  имаха право да стартират през днешния ден, но 5 от тях пропуснаха последния старт на немска земя.

Без интрига за първото място премина дамското преследване. Победителката от индивидуалното на 20км. Габи Соукалова беше безпощадна и в днешния старт. Чехкинята повали всички 20 мишени на стрелбището и заслужено спечели 7-а победа в своята кариера. С този резултат Соукалова увеличи предниата си в генералното класиране за Големия кристален глобус.

Тора Бергер също направи страхотно състезание през днешния ден. Най-добрата норвежка завъртя само една наказателна обиколка при първото си посещение на рубежа и заслужено се изкачи от пета на втора позиция. След преследването Тора Бергер вече е на трета позиция в генералното класиране.

Невероятно ски бягане демонстрира симпатичната Кайса Макарейнен. Финландската състезателка потегли от 10 позиция и допусна цели 3 пропуска, но това не й попречи да се изкачи на най-ниското стъпало на почетната стълбичка. Макарайнен е на втора позиция в генералното класиране на само 46 точки от Габи Соукалова.

Добро състезание направи единствената българска представителка през днешния ден. Емилия Йорданова тръгна по трасето с 55-ти номер, но беше почти перфектна на стрелбището и след само една наказателна обиколка се класира на 42-а позиция.

Най-големият скок в преследването е дело на Ева Тофалви. "Вечната" румънска състезателка сгреши само два пъти на стрелбището и скочи от 52-а на 29-а позиция. Напомняме ви, че Тофалви има и победа за Световната купа в дългата дисциплина през сезон 2008/2009 в Хохфилцен.

Само три чисти стрелби бяха регистрирани в дамското преследване. Както споменахме едната е на победителката Габриела Соукалова, а другите две са на традиционно силните стрелци Надежда Скардино и Мари Лор Брюне, който се класираха съответно 9-а и 10-а.