Анаис Бескон поднесе приятна изненада с победа в спринта в Антхолц-Антерселва

Последният кръг от Световната купа по биатлон преди олимпийските игри в Сочи стартира през днешния ден. Първото състезание което се проведе в Антхолц-Антерселва (Италия) беше спринт на 7.5км. за жени.

Обнадеждаващо изглежда положението във френския отбор след днешния ден. Анаис Бескон спечели спринта в Италия и то с един пропуск в стрелбата. Това е първа победа в кариерата на френската състезателка. Най-добрия й резултат преди днешната победа е 4-а позиция в масовия старт в Осло от преди един сезон.

Симпатичната Андреа Хенкел не успя да се качи на подиума на родна земя, но днес се реваншира на своите фенове. Най-опитната германка беше безпогрешна в стрелбата и заслужено спечели втората позиция в днешното състезание. Това е 58-и подиум в кариерата на Андреа за Световната купа.

Невероятната Дария Домрачова демонстрира перфектно ски бягане и в Антхолц-Антерселва. Представителката на Беларус сбърка два пъти при второто си посещение на рубежа и това й отреди трета позиция в крайното класиране.

Безспорната отличничка след днешния спринт е Сюзън Дънкли от отбора на САЩ. Американската биатлонистка не попадна в наказателната обиколка и се класира на престижната 4-а позиция. Най-добрия резултат на Дънкли до днес е 5-то място в индивидуалното на 15км. от преди два сезона.

Три български стартираха в първата надпревара на италиaнска земя. Емилия Йорданова завъртя две наказателни обиколки и завърши на 78-а позиция. Деси Стоянова сгреши четири пъти на рубежа и се нареди 94-а , а Райна Коюва с пет пропуска е 98-а. Това означава, че няма да има българско участие в преследването на 10км.

Интересен факт от днешното състезание е, че лидерката в Генералното класиране Габи Соукалова беше дисквалифицира. Чехкинята имаше проблем с пушката и това е еевнтуалната причина за нейното отстраняване. По-късно ще ви информираме какво точно е станало със Соукалова.