Франциска Пройс с първа победа за Световната купа след триумф в масовия старт

Масовият старт на 12.5км. при дамите сложи край на петия кръг от Световната купа по биатлон, който се провежда в (Руполдинг) Германия.

Франциска Проис донесе радост на всички немски фенове по трибуните. Представителката на домакините беше безпогрешна на стрелбището и се наложи над младата норвежка Ингрид Ландмарк Тандреволд след страхотен финален спринт. Това е и първа победа за германката в старт от Световната купа.

Голям хъс за победа показа и Ингрид Тандреволд. Талантливата норвежка също се запази от наказателната обиколка и записа първи подиум в своята кариера.

Няколко биатлонистки спореха за най-ниското стъпало на подиума. Паулина Фиалкова от Словакия се оказа най-свежа от тях и завърши на трета позиция с една сбъркана мишена.

Голям провал за фаворитките през днешния ден. Носителката на червения потник и лидерка в дисциплината Анастасия Кузмина завъртя четири наказателни обиколки и завърши 14-та.

Доротея Вийрер сбърка три пъти и финишира 19-та. Цели шест грешки изпратиха Кайса Макарайнен на незавидната 26-та позиция, а Лаура Дамайер завърши абсолютно последната със същия брой наказания.