Маркета Давидова с първа победа в кариерата си за Световната купа

Антхолц-Антерселва (Италия) приема шестия кръг от Световната купа за сезон 2018/2019. В първия състезателен ден станахме свидели на спринт на 7.5км. при дамите.

Маркета Давидова шокира фаворитките и се наложи в динамичната дисциплина. Младата чехкиня беше безпогрешна на рубежа и записа първа победа в своята кариера. Най-добрият резултат на Давидова до този момент беше трето място в дългата дисциплина в Поклюка, отново от настоящия сезон.

Кайса Макарайнен имаше редица несполуки през последните три кръга, но днес "намери" стрелбата си и се качи на почетната стълбичка. Биатлонистката от Финландия завъртя една наказателна обиколка и финишира на втора позиция с изоставане от 1.7 секунди.

Марте Олсбу Ройселанд също сбърка веднъж при двете си посещения на рубежа и финишира трета с пасив от 3.5 секунди.

Лаура Далмайер направи състезанието интересно до самия му край. Титулуваната германка стартира абсолютно последна, но повали всички мишени на стрелбището и беше лидерка 500 метра преди финала. Далмайер имаше леки колебания във финалните метри и остана едва четвърта с изоставане от +4.2 секунди.

И трите българки в надпреварата допуснаха по две грешки в стрелбата. Десислава Стоянова показа малко по-добро ски бягане от останалите и завърши на 58-ма позиция, което й дава право да участва в съботното преследване.

Даниела Кадева и Емилия Йорданова финишираха съответно 70-та и 72-ра.