Непобедимият Йоханес Бьо с 10-ти триумф през сезона. Владо Илиев е 27-ми

Спринт на 10км. при мъжете наблюдавахме във втория състезателен ден от шестия кръг за Световната купа по биатлон. Мястото на провеждане на този етап е добре познато - Антхолц-Антерселва (Италия).

Йоханес Бьо продължи да доминира и в днешното състезание. Лидерът в Генералното класиране сбърка един път при второто си посещение на рубежа, но демонстрира страхотно ски бягане и записа 10-та победа през сезона.

Ерленд Бьонтегард започна надпреварата с късен стартов номер и направи състезанието интересно до самия му край. Норвежецът се запази от наказателната обиколка и финишира на втора позиция.

Антонин Гигона от Франция сбърка веднъж при двете си посещения на стрелбището и зае най-ниското стъпало на подиума.

Владимир Илиев записа най-силния български резултат през днешния ден. Биатлонистът от Троян завъртя две наказателни обиколки и зае 27-ма позиция. Антон Синапов сбърка веднъж и финишира 42-ри, а Красимир Анев е 46-ти със същия брой сгрешени мишени.

Димитър Герджиков е болен и пропуска кръга в Антхолц.