Краси с най-добър резултат в кариерата си! Владо с 4 нули и най-добро класиране за сезона!

Невероятно преследване при мъжете на 12.5км. наблюдавахме днес в зимния център Антхолц Антерселва (Италия). Състезанието със сигурност е било много напрегнато и интересно за българските фенове, защото нашите момчета постигнаха перфектни резултати.

Краси Анев по традиция беше безпощаден на стрелбището и повали абсолютно всички 20 мишени. Българинът показа и добро ски бягане, което го класира на 7-а позиция в крайното класиране. Това е и най-добрия резултат в кариерата на нашето момче.

Владимир Илиев също заслужава нашите аплодисменти, тъй като направи голям скок в днешното състезание.Българинът беше перфектен на стрелбището и не попадна в наказателната обиколка, което го изкачи от 28-а на 15-а позиция в крайното класиране. Това е най-добрия резултат на Владо през този сезон.

Симон Шемп може би ще е най-щастливия биатлонист от кръга в Антхол-Антерселва. Вчера немският състезател записа първа победа в кариерата си, а днес отново е на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Германецът сбърка два пъти за спечели втора победа в своята кариера.

Най-добър резултат в състезанията от световната купа регистрира и Жан Гийом Беатрикс. Френския състезател стартира от 7-а позиция и допусна само една грешка при четирите си посещения на стрелбището, което го класира на престижното второ място.

Днес явно е денят на рекордите, тъй като имаме още един биатлонист с най-добър резултат от стартовете за Световната купа. Хенрих Л Абе Лунд финишира на 10-а позиция във вчерашния спринт, но днес със два пропуска в стрелбата се нареди на трета позиция.

Провал в състезанието претърпя вчерашния победител и представител на домакините Лукаш Хофер. Италианският биатлонист завъртя цели 6 наказателни обиколки и финишира на 20-а позиция в крайното класиране!