Йоханес Бьо отново над всички в преследването. Владо Илиев е 25-ти

Йоханес Бьо се наложи над конкуренцията в мъжкото преследване на 12.5км. в Антхолц-Антерселва (Италия), което бе част от шестия кръг за Световната купа по биатлон.

Талантливият норвежец сбърка три пъти в хода на надпреварата и триумфира за 11-ти път през този сезон и общо 33-ти в своята кариера. С това си постижение, Бьо изравнява Свен Фишер във вечната класация за брой победи в стартове от Световната купа.

Антонин Гигона стартира от трета позиция и допусна само една грешка при четирите си посещения на рубежа, което му осигури второ място в крайното класиране.

Французинът Кентан Фийон Майе завъртя две наказателни обиколки в хода на състезанието и се пребори със своя съотборник Симон Дестийо за последното вакантно място на почетната стълбичка.

Трима българи имаха право да участват в преследването. Владо Илиев сбърка четири пъти и финишира на 25-та позиция. Тони Синапов направи пет грешки и остана 45-ти.

Краси Анев стартира в надпреварата, но се отказа след като сбърка два пъти при първите си две посещения на рубежа.