Лаура Далмайер с първа победа за сезона след триумф в масовия старт

Лаура Далмайер спечели масовия старт на 12.5км., който затвори дамските състезания от шестия кръг за Световната купа в Антхолц-Антерселва.

Най-добрата немската биатлонистка сбърка само веднъж при четирите си посещения на рубежа и записа първа победа за този сезон. Последният триумф на Далмайер беше на Олимпийските игри в ПьонгЧанг (Южна Корея) през 2018г.

Маркета Давидова спечели спринта преди няколко дни, но днес доказа, че е конкурентно способна и в дисциплини с четири стрелби. Младата чехкиня също завъртя една наказателна обиколка и завърши на втора позиция.

Ванеса Хинц сбърка веднъж в хода на състезанието и излезе втора след последната стрелба. Германката се движеше добре по финалната обиколка, но беше изпреварена от Давидова и остана на трето място в крайното класиране.

Единствената чиста стрелба в масовия старт е дело на Каролин Хорхлер, която беше значително по-бавна по трасето и завърши 8-ма.

По-късно през деня ще се проведе и общата надпревара на 15км. при мъжете.