Кентен Фийон Майе спря серията на Йоханес Бьо с победа в масовия старт в Антхолц

Кентен Фийон Майе спечели последното състезанието от шестия кръг за сезон 2018/2019, който се провежда в Антхолц-Антерселва (Италия).

Френският биатлонист имаше няколко трети места през този сезон, а днес се изкачи на най-високото стъпало на подиума. Майе регистрира една от двете чисти стрелби в масовия старт на 15км. и това му донесе първа победа в старт от Световната купа.

Йоханес Бьо можеше да влезе в историята като първия биатлонист с шест поредни победи в рамките на един сезон. Талантливият норвежец показа, че и той е човек, и след две наказателни обиколки финишира на втора позиция.

Арнд Пайфер е "автор" на другата чиста стрелба в надпреварата. Германецът повали всички мишени на рубежа и се движеше втори след последната стрелба, но не успя да издържи на темпото на лидерът в Генералното класиране и зае най-ниското стъпало на подиума.

Носителят на последните седем Световни купи - Мартен Фуркад за поред път не намери място на почетната стълбичка. Французинът сбърка само веднъж и финишира четвърти, което ще го придвижи до второ място в класирането за Големия кристален глобус.