Страхотна Милена Тодорова с 6-то място на Световното първенство в Словакия

Спринтове на 10км. за младежи и 7.5км. за девойки се проведоха по време на предпоследния състезателен ден от Световното първенство в Брензо-Осърбле (Словакия).

Страхотен резултат за Милена Тодорова. Младата биатлонистка от Троян сбърка само веднъж при двете си посещения на рубежа и завърши на 6-та позиция, само на 23 сек. изоставане от победителката. Това дава отлични изходни позиции на Милена за утрешното преследване.

Още две българки взеха участие в надпреварата. Любомира Пехливанска завъртя две наказателни обиколки и финишира 65-та, а Мария Здравкова е 77-ма с четири грешки в стрелбата.

Световната титла в спринта при девойките е за Екатерина Бек от Украйна. Призовата тройка допълниха Камила Жук от Полша и Хана Кебингер от Германия.

По-рано през деня се проведе и динамичната надпревара на 10км. при младежите. Там Кристиян Стоянов сбърка веднъж и финишира 43-ти, а Петър Велчев завъртя три наказателни обиколки и е 87-ми.

Новият Световен шампион е норвежецът Вебйорн Соерум. Сребърният медал е за Саид Халили от Русия, а бронза отиде отново в Норвегия и в частност при Сивет Бакен.