Изумителен Йоханес Бьо с победа в дългата дисциплина в Кенмор

Температури от над -30 градуса промениха коренно програмата от седмия кръг на Световната купа. Въпреки лошите метеорологични условия, най-старата дисциплина в биатлона сложи началото на етапа в Кенмор (Канада).

Промяната за първите състезания зад океана е, че влязоха в сила новите правила на IBU за тази надпревара. Класическата индивидуална дисциплина на 20км. беше скъсена до 15км., а състезанието при дамите ще е 12.5км., вместо стандартните 15км.

Йоханес Бьо стартира с 6-ти номер и проведе състезанието по отличен начин. Талантливият норвежец беше безпогрешен на стрелбището и не даде никакъв шанс на конкурентите си, като записа 12-та победа през настоящия сезон и общо 34-та в кариерата си за Световната купа.

С това си постижение, младият представител на "викингите" изпревари Свен Фишер по брой победи за Световната  купа и вече заема 5-то място във вечната класация по този показател.

Ветле Кристиансен също се представи отлично през днешния ден. Норвежецът сбърка два пъти в хода на състезанието и финишира на втора позиция. Третото място е за Александър Логинов от Русия, със същия брой грешки.

Владимир Илиев записа най-добрия български резултат в Кенмор. Българинът от Троян сгреши четири пъти и финишира 41-ви. Димитър Герджиков и Антон Синапов сбъркаха по три мишени и се класираха съответно на 55-та и 63-та позиция.

Треньорът на дамския отбор Михаил Клечоров не стартира в дългата дисциплина. Ветеранът от Банско ще вземе участие в утрешната щафета.