11-та позиция за България в дамската щафета в Кенмор. Победа за Германия.

При -18 градуса преминаха надпреварите през втория състезателен ден от кръга в Кенмор (Канада). Щафетите при мъжете и жените бяха насрочени за събота, но организаторите преместиха отборните състезания в петък.

Много добро представяне за българските момичета през днешния ден. Даниела Кадева, Десислава Стоянова, Емилия Йорданова и Милена Тодорова завъртяха две наказателни обиколки и използваха само шест резервни патрона, което изведе родната щафета до 11-то място в крайното класиране.

Победата в състезанието е за Германия. Ванеса Хинц, Франциска Хилдебранд, Денизе Херман и Лаура Далмайер завъртяха една наказателна обиколка и използваха общо 12 резервни патрона.

Две влизания в наказателния кръг и седем изстрела в повече бяха достатъчни на Норвегия за втората позиция. "Викингите" в надпреварата бяха: Емили Калкенберг, Ингрид Тандреволд, Тирил Екхоф и Марте Олсбу Ройзеланд.

Последното място на почетната стълбичка е за Франция. Анаис Шевалие, Жустин Бреза, Анаис Бескон и Жулия Симон използваха общо 12 допълнителни патрона в хода на състезанието.

Отборът на Норвегия спечели по безапелационен начин мъжката щафета. Ларс Хелге Биркеланд, Ветле Кристиансен, Ерлен Бьонтегор и Йоханес Бьо грабнаха победа с осем допълнителни патрона и аванс от над минута.

Франция завърши на второ място с един резервен патрон повече, а за "петлите" видяхме: Антонин Гигона, Емилиен Жаклен, Симон Фуркад и Кентан Фийон Майе.

Третото място в мъжката надпревара е за отбора на Русия в състав: Евгений Гараничев, Едуард Латипов, Александър Логинов и Александър Поварницин. Биатлонистите на "сборная" произведоха общо девет допълнителни изстрела.

Лош ден за българските момчета, които бяха затворени след втория пост и останаха на 22-ра позиция в крайното класиране.