Шеста позиция за България в смесената щафета на Европейското първенство

България продължава с доброто си представяне на Европейското първенство в Минск-Раубичи (Беларус). След златния медал за Краси Анев в дългата дисциплина през вчерашния ден, днес родната смесена щафета се класира на шеста позиция.

Даниела Кадева, Емилия Йорданова, Димитър Герджиков и Красимир Анев използваха само шест допълнителни патрона и финишираха с изоставане от 1:30 мин. от първата позиция.

Силният отбор на Швеция спечели Европейската титла в отборното състезание с общо 8 допълнителни патрона. Сребърното отличие е за биатлонистите от Германия, които използваха 6 резервни патрона. Домакините от Беларус грабнаха бронзовите медали със същия брой допълнителни изстрели.

По-рано през деня се проведе и спринтовата щафета. Милена Тодорова и Антон Синапов нямаха успех на стрелбището и бяха затворени с обиколка.

Европейски шампиони в най-младата дисциплина са биатлонистите от Русия. Второто място е за Швеция, а най-ниското стъпало на подиума заеха французите.

Следващите стартове от шампионата на стария континент са в събота.