6-та позиция за Владо Илиев в спринта на Европейското първенство

Владимир Илиев записа най-добрия български резултат в спринта на 10км., част от Европейското първенство в Минск-Раубичи (Беларус).

За пръв път през сезона, биатлонистът от Троян повали всички мишени в динамичната дисциплина и завърши на 6-та позиция с изоставане от +45.4 секунди от победителя.

Антон Синапов завъртя една наказателна обиколка при първото си посещение на стрелбището и завърши на 15-то място. Красимир Анев и Димитър Герджиков също сбъркаха по веднъж и останаха съответно 24-ти и 30-ти.

Европейски шампион в спринта на 10км. е Тарей Бьо. Титулуваният норвежец повали 9 от 10 мишени и с добро ски бягане стигна до първото място.

Сребърният медал е за Йеспер Нелин от Швеция, а бронзът отиде при Дмитрий Малишко от Русия. И двата биатлонисти минаха чисто през стрелбището.