9-та позиция за Владо Илиев в преследването на Европейското първенство

Преследването на 12.5км. сложи край на мъжките състезания от тазгодишното Европейско първенство по биатлон, което се провежда в Минск-Раубичи (Беларус).

Владимир Илиев записа 6-то място в спринтовата дисциплина и имаше отлични изходни позиции за днешния старт. Българинът от Троян се движеше отлично след първите две посещения на рубежа, но завъртя три наказателни обиколки след стрелбите от "прав" и финишира на 9-та позиция.

Красимир Анев направи същия брой грешки в хода на преследването и зае 18-та позиция. Антон Синапов завърши 29-ти с общо пет сбъркани мишени. Димитър Герджиков не стартира.

Тарей Бьо спечели втори златен медал от шампионата на стария континент. Норвежецът сбърка последния 20-ти изстрел, но имаше огромна преднина пред конкурентите си и завърши на първа позиция.

Второто място е за руснака Матвей Елисеев, който допусна една грешка на рубежа. Хавард Богетвейт от Норвегия също завъртя една наказателна обиколка и се пребори за бронзовото отличие.