5-то място за Тони Синапов в супер спринта в Отепя

Отепя (Естония) е домакин на предпоследния кръг от IBU купата. В първия състезателен ден се проведе най-младата дисциплина в съвременния биатлон - СуперСпринт.

"А" отборът на България тренира в Отепя и част от състезателите участваха в днешните състезания.

Антон Синапов се класира за финала с 18-то време, но се представи много по-добре в заключителната част на надпреварата. Българинът от Чепеларе завъртя две обиколки и използва общо три допълнителни патрона, което го доведе до пето място в крайното класиране.

Треньорът на женския национален отбор - Михаил Клечоров също участва в супер спринта. Банскалията завърши на 22-ра позиция с две обиколки и два резервни патрона.

Победител в състезанието е Ендре Стрьомсхейм (2+2) от Норвегия. Почетната стълбичка допълниха Даниел Капелари (1+2) от Италия и още един представител на "викингите" - Хенрик Л'Абе Лунд (1+3).

Емилия Йорданова беше единствената българка, която се класира за надпреварата при дамите. Състезателката от Троян завърши 17-та с четири обиколки и три резервни патрона.

Анна Вайдел (0+1) от Германия спечели състезанието при жените. Втора е Дуня Здуч (1+3) от Полша, а последното стъпало на подиума е за норвежката Текла Брун-Лии (2+3).