Анастасия Кузмина спечели първи златен медал от Световно първенство

Анастасия Кузмина триумфира в спринта на 7.5км. при дамите, който бе част от тазгодишното Световно първенство по биатлон.

Рускинята, която се състезава за Словакия сбърка само веднъж при двете си посещения на рубежа и със силно ски бягане стигна до златното отличие с време от 22:17.5 минути.

Кузмина е трикратна олимпийска шампионка, но за пръв път в кариерата си печели медал от шампионата на планетата.

Младата надежда на норвежкия биатлон Ингрид-Ландмарк Тандреволд е приятната изненада през днешния ден. Биатлонистката на "викингите" беше безпогрешна на стрелбището и грабна сребърното отличие с пасив от +9,7 секунди.

Лаура Далмайер все още не е в оптимална форма след редицата проблеми през сезона, но днес успя да се пребори за място на подиума. Най-добрата немска биатлонистка също се запази от наказателната обиколка и спечели бронзовото отличие с изоставане от +12.6 сек. от победителката.

Три българки взеха участие в спринтовата дисциплина. Нашите момичета нямаха късмет на стрелбището и нито една от тях не успя да се класира за преследването.

Даниела Кадева и Емилия Йорданова сбъркаха по три пъти и финишираха съответно 67-ма и 72-ра. Десислава Стоянова завъртя четири наказателни обиколки и остана на 79-та позиция.