Дмитро Пидручни с историческа Световна титла за Украйна след триумф в преследването

Преследването на 12.5км. за мъже се оказа най-интересното състезание от тазгодишното Световно първенство, което се провежда в Йостерсунд (Швеция).

Дмитро Пидручни е големият победител от днешния ден. Биатлонистът от Украйна завъртя две наказателни обиколки и грабна златното отличие в една от най-интересните дисциплини в съвременния биатлон.

Това е историческа титла за Украйна, които нямат златно отличие в мъжкото направление от шампионата на планетата.

Йоханес Бьо имаше минута аванс преди последната стрелба и по всичко изглеждаше, че това ще е трети златен медал за най-добрия биатлонист през този сезон.

Талантливият норвежец направи цели три грешки при последното си посещение на рубежа и с общо пет обиколки завърши на втора позиция.

Кентан Фийон Майе сбърка три пъти в хода на надпреварата и във финален спринт се пребори с Тарей Бьо за бронзовото отличие в преследването. Това е втори медал за французина, който завърши трети в спринта на 10км.

Трима българи имаха право да стартират през днешния ден. Владимир Илиев завъртя пет наказателни обиколки и финишира 37-ми. Красимир Анев сбърка два пъти и е 39-ти, а Димитър Герджиков зае 48-ма позиция с четири сбъркани мишени.