Хана Оберг спечели Световната титла в индивидуалното на родна земя

Хана Оберг спечели индивидуалното на 15км. за жени, част от тазгодишното Световно първенство по биатлон в Йостерзунд (Швеция).

Представителката на домакините беше безпогрешна на стрелбището и с прилично ски бягане успя да завоюва златното отличие. Интересен факт е, че Oберг има само две победи в своята кариера. Първата е в същата дисциплина от преди година на ОИ в ПьонгЧанг, а втората е през днешния ден.

Лирерката в генералното класиране Лиза Витоци не се представи добре в първите състезания от шампионата, но днес беше страхотна. Италианката също повали всички 20 мишени на рубежа и грабна сребърното отличие.

Жустин Бреза стартира с късен номер и направи надпреварата на 15км. интересна до самия край. Биатлонистката от Франция добави една наказателна минута към своето време и се пребори за бронзовия медал.

Три българки взеха участие в днешното състезание. Най-напред от нашите момичета е Даниела Кадева с три пропуска и 54-та позиция.

Емилия Йорданова и Десислава Стоянова сбъркаха по четири пъти и се класираха съответно 68-ма и 72-ра.

Утре ще се проведе и дългата дисциплина на 20км. при мъжете.