Деси Стоянова на 36-то място в последния спринт за сезона. Победа за Кузмина

Анастасия Кузмина се наложи в последния дамски спринт за сезона. Финалният етап от Световната купа по биатлон се провежда в Осло-Холменколен (Норвегия).

Рускинята, която се състезава за Словакия сбърка само веднъж в стрелбата и с отлично ски бягане записа 17-та победа в кариерата си. След днешния триумф, Кузмина спечели и малкия кристален глобус в динамичната дисциплина.

Франциска Пройс от Германия беше безпогрешна на стрелбището и завърши на втора позиция. На трето място завърши Паулина Фиалкова от Словакия, също без наказателна обиколка.

Доротея Вийрер нанесе решителен удар за спечелването на Световната купа. Италианката сбърка веднъж и завърши на 11-та позиция, а пряката й конкурентка и нейна съотборничка Лиза Витоци не издържа на напрежението и завърши 68-ма с цели пет наказателни обиколки.

Добро представяне за Деси Стоянова. Българката от Берковица записа първата си чиста стрелба през сезона и завърши 36-та, което й дава право да участва в съботното преследване.

Даниела Кадева завъртя две наказателни обиколки и е 72-ра, а Емилия Йорданова остана 103-та с три грешки в стрелбата.