Анев, Тодорова и Здравкова се класираха за финала на СуперСпринта в Раубичи

Минск-Раубичи (Беларус) приема тазгодишното Световно първенство по летен биатлон. Първият състезателен ден вече е преполовен и са ясни резултатите от квалификациите в СуперСпринта.

Красимир Анев завърши на 23-та позиция с две наказателни обиколки и един допълнителен патрон, което му дава право на участие във финала, където стартират 30-те най-добри от квалификацията.

Михаил Клечоров финишира последен с пет обиколки и два резервни патрона. Квалификацията спечели Мартин Отченаш (0+1), а второто място с равно време разделиха Семен Сучилов (0+0) и Андрей Расторгуевс (0+1).

България участва с две състезателки в дисциплината при девойките. Мария Здравкова завърши 11-та само с един допълнителен патрон, а Милена Тодорова е 29-та с една обиколка и два допълнителни патрона.

Нашата страна няма представители в надпреварите при жените и младежите.

Финалните масови стартове при мъжете и девойките са съответно от 15:40 и 17:10ч. българско време.