Милена Тодорова завърши 7-ма в преследването на Световното по летен биатлон

Милена Тодорова завърши на седма позиция в последното състезание при девойките от тазгодишното Световно първенство по летен биатлон.

Състезателката от Троян потегли от 16-та позиция в преследването на 7.5км. и след само две грешки в стрелбата се придвижи до седмото място.

Другата ни представителка - Мария Здравкова направи шест грешки при първите си три посещения на стрелбището и не завърши състезанието.

Китайката Чу Ян Мен завъртя само една наказателна обиколка и спечели втори златен медал от първенството. Призовата тройка допълниха Анастасия Гореева от Русия и Анна Кривонос от Украйна.

По-късно ще се проведе и преследването на 12.5км. при мъжете, където Краси Анев ще стартира от шеста позиция.