Българските успехи и медалистите от Олимпийски игри през последните 20 години - Спринт

Българските успехи и медалистите от Олимпийски игри през последните 20 години - Спринт

Време е за втората спирка от обиколката из Олимпийските медалисти и българските успехи през последните 20 години. Втората дисциплина която ще Ви представим е спринт на 7.5км. при дамите и спринт на 10км. при мъжете.

 

Жени

 

Лилехамер - 1994г.

1. Мириам Бедард (Канада) - Злато

2. Светлана Парамигина (Беларус) - Сребро

3. Валентина Цербе (Украйна) - Бронз

-------

11. Ива Шкодрева (България)

29. Екатерина Дафовска (България)

52. Мария Манолова (България)

 

 

Нагано - 1998г.

1. Галина Куклева (Русия) - Злато

2. Уши Дизел (Грмания) - Сребро

3. Катрин Апел (Грмания) - Бронз

-------

29. Екатерина Дафовска (България)

41. Павлина Филипова (България)

 

 

Солт Лейк Сити - 2002г.

1. Кати Вилхелм (Грмания) - Злато

2. Уши Дизел (Германия) - Сребро

3. Магдалена Форсберг (Швеция) - Бронз

-------

11. Ирина Никулчина (България)

15. Екатерина Дафовска (България)

17. Павлина Филипова (България)

41. Ива Шкодрева (България)

 

 

Торино - 2006г.

1. Флоранс Баварел-Робер  (Франция) - Злато

2. Анна Карин Олофсон (Швеция) - Сребро

3. Лилия Ефремова (Украйна) - Бронз

-------

33. Екатерина Дафовска (България)

36. Павлина Филипова (България)

46. Ирина Никулчина (България)

58. Радка Попова (България)

 

 

Ванкувър - 2010г.

1. Анастасия Кузмина (Словакия) - Злато

2. Магдалена Нойнер (Германия) - Сребро

3. Мари Дорен Абер (Франция) - Бронз

-------

62. Нина Кадева (България)

 

 

Мъже

 

Лилехамер - 1994г.

1. Сергей Чепиков (Русия) - Злато

2. Рико Грос (Германия) - Сребро

3. Сергей Тарасов (Русия) - Бронз

-------

31. Красимир Виденов (България)

 

 

Нагано - 1998г.

1. Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия) - Злато

2. Фроде Андерсен (Норвегия) - Сребро

3. Виле Райконен (Финландия) - Бронз

-------

65. Георги Касабов (България)

 

 

Солт Лейк Сити - 2002г.

1. Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия) - Злато

2. Свен Фишер (Германия) - Сребро

3. Волфганг Пернер (Австрия) - Бронз

------- 

60. Георги Касабов (България)

 

 

Торино - 2006г.

1. Свен Фишер (Германия) - Злато

2. Халвард Ханеволд (Норвегия)  - Сребро

3. Фроде Андерсен (Норвегия) - Бронз

-------

20. Виталий Руденчик (България)

 

 

Ванкувър - 2010г.

1. Венсан Же (Франция)  - Злато

2. Емил Хегле Свендсен (Норвегия)  - Сребро

3. Яков Фак (Словения) - Бронз

-------

25. Красимир Анев (България)

59. Михаил Клечоров (България)

82. Мирослав Кенанов (България)

83. Владимир Илиев (България)

 

Включете се в нашата игра и спечелете над 30 награди (шапки на БГ отбора, потници с автограф от БГ биатлонистите, картички, календари и др.)от любимите ви спортисти! Играй и се забавлявай с нас!



 

Предстоящи стартове

Харесайте нашата група


Връзки

download install for pc is now available