Лора Христова с 22-ро място в преследването на СП в Ленцерхайде

Днес е последният състезателен ден от тазгодишното Световно първенство за юноши и младежи, което се провежда в Ленцерхайде (Швейцария).

В програмата за неделния ден са записани четири преследвания, като две от тях вече се проведоха.

Лора Христова записа най-добрия български резултат в преследването при девойките ст. възраст. Състезателката от Троян сбърка само веднъж на стрелбището и финишира 22-ра.

Голям прогрес направи и Валентина Димитрова, която завъртя три наказателни обиколки в хода на на надпреварата и завърши 31-ва.

Стефани Йолова сбърка четири пъти и е 54-та, а Лора Радковска финишира 60-та с осем грешки в стрелбата.

Световна шампионка в надпреварата стана Анна Гандлер от Австрия с 19 от 20 повалени мишени.

По-рано през деня се проведе и преследването при юношите, където България имаше само един представител. Благой Тодев сбърка шест пъти и се класира 39-ти.

Златното отличие в надпреварата е за норвежеца Мартин Навланд с една грешка в стрелбата.

Инфо: БФБиатлон