Кой ще е основният конкурент на Йоханес Бьо за Световната купа през новия сезон?

За разлика от жените Световната купа при мъжете е била печелена от само 20 души. От 43 общо трофея 7 има Мартен Фуркад, 6 Оле Ейнър Бьорндален, а другият велик французин в историята на биатлона Рафаел Поаре и германецът Франк Улрих имат по 4.

Последните две години станахме свидетели на израстването на Йоханес Тингнес Бьо и пълната му доминация.

Старши треньорът на Норвегия Зигфрид Мазе говори за съперниците на Йоханес за победата за Световната купа през новия сезон.

Йоханес и Тарей не са заминали за триседмичен лагер с отбора в Италия. По-малкият брат е предпочел да прекара повече време със семейството си, докато Тарей е болен. Големият брат ще се присъедини по-късно към съотборниците си.

Отказването на Мартен Фуркад, който беше основния съперник на Йоханес за Купата, не му е повлияло демотивиращо. Амбицията за победи на Йоханес не е намаляла. Мазе казва, че при всеки спорт, когато един лидер си тръгва, идва друг. Попитан дали това ще са Кентен Фион Майе или Емилиен Жаклен, той отговаря, че действащият световен шампион в преследването Жаклен има същата харизма като Мартен и може да бъде много, много опасен.

Миналият сезон беше изключително успешен за младия французин. Първата му победа за Световната купа дойде на Световното първенство, когато на финален спринт победи действащия носител на кристалния глобус Йоханес Бьо. Този сезон завърши за Емилиен с 8 подиума и 5-та позиция в генералното класиране както и с малкия глобус в преследването.

10 подиума и 1 победа, и 3-то място в крайното класиране за Световната купа отбеляза Кентен Фийон Майе. За втора поредна година той завършва на трето място с абсолютно еднакъв брой спечелени точки 843. След отказването на Мартен Кентен е логичният лидер на петлите.

Макар и с резерви в стрелбата, но добри бегови показатели, младите германци Йоханес Кюн и Филип Форн също ще бъдат интересни за следене.

Новата и много талантлива звезда на викингите Йоханес Дале ще започне сезона носейки синия потник за най-добър състезател под 25г. Изключително харизматичен и приветлив състезател, в което успях да се убедя в Поклюка.

След отказването на Краси Анев в нашия национален отбор ще влязат Благой Тодев и Владимир Оряшков. Предполагам всички сме любопитни как се е отразило на националите ни новите треньори.

Нека си пожелаем един интересен сезон и най-вече с повече Топ 20 класирания за нашите талантливи момчета.