Владимир Илиев с 27-мо място в преследването в Оберхоф (Германия)

Владимир Илиев беше единственият българин, който участва в мъжкото преследване на 12.5км. в Оберхоф (Германия).

Биатлонистът от Троян завъртя три наказателни обиколки и се придвижи от 38-ма до 27-ма позиция в крайното класиране. Този резултат донесе на Владимир Илиев нови точки за Световната купа и той вече заема 50-то място с актив от 29т.

Норвежка доминация в надпреварата при мъжете. Младият Стурла Хоум Леграйд сбърка два пъти и записа четвърта победа за сезона.

Йоханес Дале завъртя същия брой наказателни обиколки и финишира втори, а Тарей Бьо зае последното стъпало на почетната стълбичка с три пропуснати мишени.

Утре е последният състезателен ден от петия кръг за Световната купа, като ще станем свидетели на традиционната смесена щафета и спринтова щафета.

Инфо: БФБиатлон