Стабилен Владимир Илиев с 12-та позиция в индивидуалното на Световното в Поклюка

Владимир Илиев постигна добър резултат в класическата индивидуална дисциплина на 20км., част от Световното първенство по биатлон в Поклюка (Словения).

Българинът от Троян сбърка само веднъж при четирите си посещения на рубежа и завърши на 12-та позиция в крайното класиране.

Димитър Герджиков сбърка два пъти и завърши на 50-та позиция. Антон Синапов финишира 59-ти с четири наказателни минути, а Владимир Оряшков е 89-ти със същия брой наказания.

Младият Стурла Холм Лейграйд е новият Световен шампион в класиката на 20км. Норвежецът повали всички мишени и спечели първи индивидуален златен медал от шампионата на планетата.

Арнд Пайфер от Германия също беше безпогрешен на рубежа и грабна сребърното отличие, а бронзовият медал е за норвежеца Йоханес Даале с 19 от 20.

Инфо: БФБиатлон