България с 16-та позиция при мъжете и 18-то място при дамите в щафетите на Световното

Щафетите при мъжете и дамите запълниха предпоследния състезателен ден от тазгодишното Световно първенство по биатлон. От календара на шампионата в Поклюка остава да се състоят само масовите стартове при двата пола.

България завърши на 16-та позиция в отборния старт на 4х7.5км. Димитър Герджиков, Антон Синапов, Владимир Илиев и Благой Тодев се запазиха от наказателната обиколка и използваха общо 11 допълнителни патрона в хода на надпреварата.

Безапелационна победа за представителите на Норвеги (0+8). Сребърните медали са за биатлонистите от Швеция (0+7), а Русия спечели първи медал от шампионата, само с пет резервни патрона на стрелбището.

В щафетата при дамите бяхме представени от Милена Тодорова, Даниела Кадева, Мария Здравкова и 17-годишната дебютантка Валентина Димитрова. Българките използваха общо девет допълнителни патрона и финишираха на 18-та позиция в крайното класиране.

Златото при жените отново е за Норвегия (0+11), а почетната стълбичка допълниха Германия (0+5) и Украйна (0+7).

Утрешните масови стартове ще преминат без българско участие.

Инфо: БФБиатлон