Страхотната Милена Тодорова се класира за последния масов старт за сезона

Преследването на 10км. при дамите откри втория състезателен ден от Световната купа в Йостерзунд (Швеция). Силен вятър и много грешки в стрелбата направиха надпреварата непредсказуема до самия й край.

След отличното си 8-мо място във вчерашния спринт, днес Милена Тодорова отново се представи много добре. Българката сбърка пет пъти и завърши на 15-та позиция в крайното класиране.

Събраните точки от изминалите състезания класират Милена Тодорова като втората най-добре представилата се биатлонистка в Йостерсунд (извън ТОП 25 от Генералното класиране) и ще вземе участие в последния масов старт на сезона.

Марте Олсбу Ройселанд от Норвегия завъртя четири наказателни обиколки и триумфира в преследването. Нейната съотборничка Тирил Екхоф завъртя същия брой наказателни обиколки и остана втора, а третото място е за беларускинята Анна Сола с пет пропуска в стрелбата.

По-късно през деня ще се проведе и преследването на 12.5км. при мъжете, където за България ще стартират Владимир Илиев и Антон Синапов.