Димитър Герджиков завърши 41-ви в индивидуалното на игрите в Пекин

Димитър Герджиков записа най-добрия български резултат в първия индивидуален старт при мъжете на Олимпийските игри в Пекин.

Биатлонистът от Чепеларе сбърка два пъти в хода на надпреварата и финишира на 41-во място в крайното класиране.

Най-опитният българин Владимир Илиев добави пет наказателни минути към своето време и зае 61-во място, а Антон Синапов остана 85-ти с шест грешки в стрелбата.

Кантен Фийон Майе от Франция повали 18 от 20 мишени и е новият Олимпийски шампион в класическата индивидуална надпревара на 20км.

Чиста стрелба донесе сребърното отличие на Антон Смолски от Беларус, а норвежецът Йоханес Бьо грабра бронза с две пропуска на стрелбището.

Инфо: БФБиатлон