Благой Тодев спечели сребърен медал в преследването на Световното за младежи

Благой Тодев се пребори за сребърния медал в преследването на 12км. на Световното първенство за юноши и младежи в Солт Лейк Сити (САЩ).

Биатлонистът от Банско остана на по-малко от секунда от бронзовия медал в спринта и съответно потегли от 4-та позиция в последното си състезание на шампионата.

Благой Тодев сбърка само един път в хода на състезанието и с добро ски бягане успя да спечели сребърното отличие с изоставане от +14.1 секунди от победителя Мартин Невланд (Норвегия). Бронзът е за друг норвежец - Мартин Улдал.

Другият българин в състезанието Васил Зашев завъртя шест наказателни обиколки и финишира на 51-во място.

В по-ниската възрастова група Константин Василев сбърка три пъти и зае 12-та позиция. Той беше единственият български представител в преследването на 10км.

Валентина Димитрова се представи най-добре от нашите състезатели в надпреварата на 7.5км. при девойките ст. възраст, като сгреши три пъти и се класира 12-та.

Стефани Йолова допусна 7 грешки на стрелбището и е 34-та, а Лора Радковска финишира 39-та с пет наказателни обиколки.

За българските биатлонисти от шампионата остана само щафетата на 3х6км., която ще се проведе на първи март.

Инфо: БФБиатлон