Илиев, Тодорова, Зашев и Василев спечелиха по три титли на държавното първенство в Банско

Илиев, Тодорова, Зашев и Василев спечелиха по три титли на държавното първенство в Банско

Днес приключи Държавното първенство по биатлон, което се проведе в Банско. В трите състезателни дни се проведоха спринт, преследване и късо индивидуално в три възрастови групи: мъже/жени, младежи/девойки и юноши/девойки ст. възраст. 

 

Общо четирима биатлонисти успяха да спечелят титли във всички надпревари, в които участваха. Това са Владимир Илиев при мъжете, Милена Тодорова при жените, Васил Зашев при младежите и Константин Василев при юношите. 

 

При девойките два златни и един сребърен медал спечели Симона Василева, а Десислава Джаджарова е с една титла и две сребърни отличия. 

 

При девойките ст. възраст Валентина Димитрова завоюва два златни и един сребърен медал, а Лора Христова един златен и два сребърни. 

 

Пълен списък на медалистите:

 

Мъже: 

Спринт 10км.

1. Владимир Илиев (Аякс)

2. Димитър Герджиков (Чепеларе)

3. Антон Синапов (Рожен Чепеларе)

Преследване 12.5км.

1. Владимир Илиев (Аякс)

2. Антон Синапов (Рожен Чепеларе)

3. Димитър Герджиков (Чепеларе)

Късо индивидуално 15км.

1. Владимир Илиев (Аякс)

2. Антон Синапов (Рожен Чепеларе)

3. Димитър Герджиков (Чепеларе)

 

Жени: 

Спринт 7.5км.

1. Милена Тодорова (НСА)

2. Мария Здравкова (Амбарица)

3. Даниела Кадева (Банско 2019)

Преследване 10км.

1. Милена Тодорова (Аякс)

2. Мария Здравкова (Амбарица)

3. Зорница Иванова (НСА)

Късо индивидуално 12.5км.

1. Милена Тодорова (НСА)

2. Даниела Кадева (Банско 2019)

3. Мария Здравкова (Амбарица)

 

Младежи: 

Спринт 10км.

1. Васил Зашев (НСА)

2. Благой Тодев (Банско 2019)

3. Благовест Стоянов (Банско 2019)

Преследване 12.5км.

1. Васил Зашев (НСА)

2. Благой Тодев (Банско 2019)

3. Благовест Стоянов (Банско 2019)

Късо индивидуално 15км.

1. Васил Зашев (НСА)

2. Благой Тодев (Банско 2019)

3. Красимир Атанасов (НСА)

 

Девойки: 

Спринт 7.5км.

1. Десислава Джаджарова (НСА)

2. Никол Тодорова (Ком)

3. Симона Василева (Аякс)

Преследване 10км.

1. Симона Василева (Аякс)

2. Десислава Джаджарова (НСА)

3. Никол Тодорова (Ком)

Късо индивидуално 12.5км.

1. Симона Василева (Аякс)

2. Десислава Джаджарова (НСА)

3. Александрина Георгиева (Ком)

 

Юноши: 

Спринт 7.5км.

1. Константин Василев (Аякс)

2. Зафер Велиев (Амбарица)

3. Цветан Данаджиев (Аякс)

Преследване 10км.

1. Константин Василев (Аякс)

2. Зафер Велиев (Амбарица)

3. Цветан Данаджиев (Аякс)

Късо индивидуално 12.5км.

1. Константин Василев (Аякс)

2. Ивайло Грънчаров (Амбарица)

3. Кристиян Божилов (Сапарева баня)

 

Девойки ст. възраст: 

Спринт 6км.

1. Валентина Димитрова (Сапарева баня)

2. Лора Христова (Аякс)

3. Вяра Чолакова (Аякс)

Преследване 7.5км.

1. Валентина Димитрова (Сапарева баня)

2. Лора Христова (Аякс)

3. Вяра Чолакова (Аякс)

Късо индивидуално 10км.

1. Лора Христова (Аякс)

2. Валентина Димитрова (Сапарева баня)

3. Йорданка Йончева (Рожен Чепеларе)

 

Включете се в нашата игра и спечелете над 30 награди (шапки на БГ отбора, потници с автограф от БГ биатлонистите, картички, календари и др.)от любимите ви спортисти! Играй и се забавлявай с нас!



 

Предстоящи стартове

Харесайте нашата група


Връзки

download install for pc is now available